Sporty zimowe: jazda na łyżwach

Jazda na łyżwach jest jednym z najbardziej popularnych sportów zimowych. Góruje nad nartami ze względu na mniejsze koszty, jak i większą dostępność lodowisk, nawet w środku miasta.

Sport ten sprawia wielu osobom bardzo dużą frajdę. Pomaga również w znakomity sposób wzmocnić organizm, co wpływa pozytywnie na zdrowie. Na łyżwach można w znakomity sposób odreagować trudy dnia codziennego i pozbyć się stresu. To po prostu świetna zabawa, która sprawia, że możemy się odprężyć i zrelaksować, a także zrobić coś dobrego dla swojego ciała.

Poza dużą dawką dobrej zabawy, na łyżwach można także powalczyć o nienaganną sylwetkę. Mogą to zrobić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Podczas godzinnej jazdy na łyżwach można spalić nawet 500 kalorii, a to naprawdę dużo. Oczywiście wszystko zależy od intensywności jazdy oraz ilości wykonanych okrążeni. Jednak, jeżeli potrafimy w miarę dobrze jeździć, na pewno uda się osiągnąć takie właśnie efekty.

Wpływ łyżew na zdrowie

Jazda na łyżwach bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie. Jeżeli lodowisko umieszczone jest na świeżym powietrzu, jest to dodatkowa korzyść. Dzięki temu, można będzie pooddychać świeżym powietrzem i dodatkowo dotlenić organizm, co zawsze jest bardzo pozytywne. Jeśli staramy się jeździć regularnie, 2-3 razy w tygodniu, wzmacniamy układ krążenia i układ odpornościowy, kształtujemy sylwetkę, odciążając równocześnie stawy, ujędrniamy ciało, ćwiczymy zmysł równowagi. Jak widać, wiele korzyści można uzyskać z prostej jazdy na łyżwach, która w końcu nie jest jakoś bardzo wymagająca. Trzeba po prostu nauczyć się utrzymać równowagę na lodzie i właściwie poruszać nogami, aby móc przesuwać się do przodu.

Jak rozpocząć przygodę z łyżwami?

Przed każdym wejściem na taflę lodu warto zrobić kilkuminutową rozgrzewkę. Dzięki temu można będzie uniknąć zakwasów. Przyda się kilka skoków i przysiadów. Jeżeli jesteśmy początkujący, warto założyć ochraniacze na kolana, aby zabezpieczyć je przed stłuczeniem. Początkowo możemy trzymać się barierki. Jak poczujemy się pewnie, można się jej puścić i spróbować jechać samodzielnie. Jeśli nie czujemy się pewnie, można wykupić kilka lekcji z instruktorem lub zabrać ze sobą osobę, która pokaże nam, jak jeździć, żeby nie stracić zębów przy pierwszym upadku.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *