Dlaczego warto postawić na basen flotacyjny?

Floating to pojęcie, które coraz częściej przewija się przez słownictwo użytkowników przydomowych basenów. Jest to nic innego, jak relaksująca kąpiel w słonej wodzie, podczas której unosimy się na powierzchni, pozwalając mięśniom na stopniową regenerację. Cechą szczególną wody, wykorzystywanej do floatingu, jest bardzo wysokie stężenie soli, wykraczające znacząco ponad standardowe wartości, wynoszące około 0,4-2 procent w zwykłych basenach, wypełnionych słoną cieczą. Korzystny wpływ tego typy kąpieli na zdrowie użytkowników sprawił, że z każdym rokiem możemy zaobserwować coraz większą liczbę basenów flotacyjnych, pojawiających się na terenie polskich posesji. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego naprawdę warto sięgnąć po tego typu rozwiązanie.

 

Największe korzyści floatingu

 

Ogromną zaletą tego typu kąpieli jest przede wszystkim fakt, że korzystać z nich może praktycznie każdy, nawet osoby, nieumiejące pływać. Duże stężenie soli pozwala tu bowiem na utrzymanie się ciała na powierzchni wody. Baseny flotacyjne stanowią przy tym niezwykle skuteczny sposób na bóle kręgosłupa, nadwyrężone mięśnie, a nawet stres. Jak zauważają eksperci, taka domowa terapia sprzyja przede wszystkim wewnętrznemu wyciszeniu się. To jednak nie koniec korzyści solnych kąpieli – floating pozwala bowiem na niemal natychmiastową ulgę w przypadku nawracających bólów głowy, a także wspomaga regenerację organizmu podczas leczenia pourazowego.

 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając basen flotacyjny?

 

Baseny flotacyjne opierają się na czterech kluczowych komponentach – pompie cyrkulacyjnej, jednorazowym filtrze, podgrzewaczu oraz sprzęcie, odpowiedzialnym za przygotowywanie i magazynowanie słonej wody. Wybierając tego typu urządzenia, upewnijmy się, że ich obsługa jest prosta, umożliwiając tym samym regularne przeprowadzanie kontroli stanu wody oraz stężenia soli. Nie bez znaczenia jest tu także konstrukcja – systemy tego typu powinny być dostosowane do montażu w praktycznie każdym basenie. Za jedną z najbardziej cenionych marek uchodzi tu chociażby polska OSPA, w ofercie której znajdziemy wszechstronne, nowoczesne rozwiązania, opracowane z myślą o wszystkich osobach, zainteresowanych floatingiem.