Czym powinny odznaczać się niezawodne szafki basenowe?

Odpowiednio dobrane szafki do obiektów użyteczności publicznej to coś, o czym powinien pamiętać każdy właściciel hotelu, klubu sportowego tudzież aquaparku. Niezwykle ważne jest bowiem, aby odwiedzający nas klienci mogli czuć się bezpiecznie podczas pływania w basenie, bez obaw o możliwość kradzieży torebek lub odzieży. Na szczęście, współczesny rynek otwiera przed nami naprawdę szeroki wachlarz dostępnych opcji, pośród których znajdziemy liczne szafki, łączące w sobie trwałość oraz piękno wykonania. W niniejszym artykule opowiemy, na co powinniśmy zwrócić zatem uwagę, planując zakup takiego specjalistycznego wyposażenia.

 

Szafki z płyt HPL – co sprawia, że są tak popularne?

 

W dzisiejszych czasach, coraz więcej klientów stawia na solidne szafki do obiektów użyteczności publicznej, wykonane z płyt HPL. Powodem ich popularności jest przede wszystkim znakomita trwałość tego rozwiązania, tak bardzo istotna w przypadku basenów. Płyty te są bowiem odporne zarówno na samą wilgoć, jak i zachlapania. W efekcie, właściciel obiektu nie musi nastawiać się tu na konieczność regularnej naprawy lub wymiany szafek – wykorzystywane w sposób prawidłowy, mogą nam one bowiem służyć przez wiele lat. Co więcej, płyta HPL należy do materiałów trudnopalnych, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo wszystkich osób, przebywających na terenie obiektu. Szafki z niej wykonane zapewniają przy tym optymalną wentylację, zaś w przypadku ich ewentualnego zużycia możemy poddać je recyklingowi. Jest to więc rozwiązanie tak samo opłacalne, co korzystne dla środowiska.

 

Co jeszcze powinny oferować dobre szafki basenowe?

 

Dobra szafka do obiektów użyteczności publicznej powinna być tak samo solidna, co bezpieczna. W ofercie renomowanych producentów bez problemu znajdziemy więc modele, wyposażone w trwałe, wodoodporne zamki lub możliwość zabezpieczenia za pomocą kodu. Bardzo popularną opcją są tu również szafki, otwierane opaskami. Ważne jest tu też, aby zakupiony mebel odznaczał się stabilnością, zaś jego powierzchnia nie ulegała odkształceniom wskutek zmian temperatury wewnątrz pomieszczenia. Nie zapominajmy także o estetyce – na rynku dostępne są bowiem opcje niezwykle zróżnicowane, które bez problemu wkomponujemy w obraną przez nas stylistykę wnętrz.