Nordic walking – idealny sport na lato

Letnie wieczory są idealnym momentem na poprawę kondycji i popracowanie nad swoim ciałem. Można w tym czasie pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Kiedy upały przestają dawać się we znaki, warto rozpocząć aktywność na świeżym powietrzu.

Trzeba jednak zawsze przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim jeżeli zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów, koniecznie trzeba wykazywać się regularnością w uprawianiu sportów. Intensywne uprawianie sportu co jakiś czas nie pozwoli nam uzyskać zadowalających efektów. Warto na przykład wybrać 3 dni w tygodniu, które będziemy poświęcali na aktywność fizyczną.

Nordic walking, czyli sport dla każdego

Są osoby, które wręcz nie znoszą biegać. Dla takich osób polecane są spacery. Coraz bardziej popularny staje się nordic walking. W norweskim marszu wykorzystywane są kijki wykonane z tworzywa sztucznego. Pomimo tego, że nie wyglądają zbyt okazale, odpowiednio używane mogą poprawić kondycję, jak i zadbać o właściwą postawę. W budowie kijków ważną rolę odgrywają rękawice i rękojeść, które należy starannie dopasować do ręki. Zakończenie kijów uzależnione jest od podłoża. Jeżeli trasa, którą chcemy przemierzyć będzie miała trudne, kamieniste podłoże, warto założyć końcówkę metalową. Jeżeli zaś planujemy łagodniejszy spacer, wystarczy plastikowa stopka. Zdecydowanie, jeżeli postawimy na ten właśnie sport, można będzie uzyskać z jego uprawiania wiele korzyści.

Przede wszystkim będzie w stanie w znakomity sposób poprawić kondycję fizyczną, co na pewno pomoże nam czuć się lepiej we własnym ciele. Uregulujemy poziom cholesterolu we krwi, a także będziemy w stanie pozbyć się wad postawy, które psują naszą sylwetkę. Taki sport pomaga również zredukować tkankę tłuszczową i poprawia wydolność krążeniową. Zapewnia relaks i odpowiednie odprężenie, co również jest bardzo istotne. Warto dodać, że każda osoba niezależnie od wieku może uprawiać tę formę aktywności fizycznej. W związku z tym, zdecydowanie warto na takie rozwiązanie się zdecydować.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *