Czy warto ubezpieczyć rower?

Ubezpieczamy samochód, ponieważ taki jest wymóg odgórny. Wykupujemy polisę na dom, który chcemy chronić na wszystkie możliwe sposoby. Wiele osób coraz częściej zastanawia się nad ubezpieczeniem rowerowym. Tym bardziej że niektórzy mają naprawdę drogi sprzęt. Co mieści się w zakresie tego ubezpieczenia i dlaczego warto z niego skorzystać? 

Co wchodzi w skład ubezpieczenia rowerowego?

Dobre ubezpieczenie roweru obejmuje przede wszystkim OC, które gwarantuje pokrycie szkód, jakie kierujący może wyrządzić innym osobom. W ubezpieczeniu tym jest również Casco, opcja zapewniająca wypłatę odszkodowania w sytuacji, jeżeli rower zostaje skradziony albo zniszczony. Ponadto jest jeszcze NNW, czyli ubezpieczenie chroniące kierowcę w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Odszkodowanie może otrzymać, jeśli na przykład podczas jazdy rowerem skręci kostkę albo dozna innych obrażeń ciała. Nierzadko w dobrym ubezpieczeniu rowerowym znajduje się też ubezpieczenie samego bagażu. Chroni ono rzeczy rowerzysty na wypadek utraty, zniszczenia i kradzieży. 

Ubezpieczenie roweru – dlaczego warto?

Wiele osób poważnie zastanawia się nad wykupieniem ubezpieczenia rowerowego. Niektórzy jednak nie do końca są przekonani, czy warto. Bo wydaje się, że jeśli rower był tani, to bez sensu kupować polisę. Ale nie zapominajmy o tym, co dokładnie obejmuje to ubezpieczenie. Przede wszystkim ubezpieczenie chroni nie tylko rower, ale i rowerzystę. Poza tym istnieje możliwość spersonalizowania oferty pod konkretne potrzeby. Ubezpieczenie to nie jest drogie, a dla osoby, która dużo jeździ rowerem, może być naprawdę bardzo przydatne. Tym bardziej że dziś ruch na drogach jest bardzo duży i o różnego typu kolizje naprawdę nietrudno. 

Ubezpieczenie jednośladu, w tym przypadku roweru, jest bardzo korzystne. Przekonali się o tym rowerzyści, którym nie raz przydarzył się wypadek. Dzięki polisie są chronieni w wielu różnych sytuacjach. A sama polisa nie jest droga, bo w końcu to tylko rower, więc tym bardziej warto zainteresować się usługą.