Medycyna sportowa ratuje nie tylko sportowców

Rehabilitacja sportowa

Na czym polega rehabilitacja sportowa? To nic innego jak proces leczniczy, którego celem jest łagodzenie bólów i dolegliwości, które powstały w wyniku urazu i uszkodzenia konkretnych części ciała. Leczenie ma umożliwić powrót do codzienności i sprawnego funkcjonowania.

Rehabilitacja nie tylko dla sportowca

Rehabilitacja ma na celu postawienie odpowiedniej diagnozy oraz sporządzenie indywidualnej ścieżki leczenia i powrót do aktywności fizycznej.

Czym charakteryzuje się lekarz sportowy?

Lekarz sportowy to lekarz, który wybrał medycynę sportową jako swoją specjalizację. Posiada wiedzę z zakresu procesów dokonujących się w organizmie człowieka pod wpływem i w trakcie lub braku aktywności fizycznej.

Przychodnia sportowa tylko dla sportowców?

Przychodnia sportowa pomaga nie tylko sportowcom. Jeśli regularnie uprawiasz sport, spędzasz dużo czasu na basenie lub planujesz rozpocząć aktywność fizyczną możesz skorzystać z konsultacji w centrum medycyny sportowej na terenie miast Konin, Warszawa, Gdańsk. Lekarz podczas konsultacji bada i ocenia układ oddechowy, ruchowy i sercowo-naczyniowy. Ponadto zleca wykonanie badań diagnostycznych, kwalifikuje pacjenta do uprawiania sportu i wydaje orzeczenie o możliwości uprawiania danej dyscypliny sportu. Dowiedz się więcej na https://www.rehasport.pl/.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *