Trekkingowy rower Kross Trans Pacyfic

Rowery turystyczne to rowery przeznaczone na dłuższe wypady za miasto. Model Kross Trans Pacific to świetny rower trekkingowy w przystępnej cenie, który zapewni nam wygodę i komfort jazdy na krótszych i dłuższych trasach. Kupując rower, powinniśmy przede wszystkim dopasować go do naszego wzrostu i do stylu jazdy. Bogata oferta modeli Kross Trans Pacifik w internetowych sklepach rowerowych umożliwi nam dobranie odpowiedniego rozmiaru ramy oraz opon i pozwoli nam skonfigurować odpowiedni osprzęt.

Na co zwrócić uwagę, wybierając rower turystyczny?

Wybierając rower trekkingowy, taki jak Kross Trans Pacifik, przede wszystkim warto określić, jakim budżetem dysponujemy. Przedziały cenowe w przypadku rowerów trekkingowych i ich osprzętu są bowiem bardzo duże. Poza tym powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Rozmiar ramy

Jak dobrać rozmiar ramy? Producenci najczęściej przyporządkowują nasz wzrost do konkretnych rozmiarów ram. Ale szczególnie przy wyborze roweru trekkingowego warto trochę więcej czasu poświęcić na wybór ramy odpowiedniej wielkości. Warto więc wymierzyć długość naszych nóg i za pomocą odpowiednich przeliczników dopasować rozmiar ramy.

Rozmiar kół

Koła w rowerze trekkingowym powinny zapewniać dobrą przyczepność i jednocześnie dobrze pokonywać przeszkody. Powinniśmy je w zasadzie dobrać do naszego wzrostu. Mniejsze koła są bardziej zwrotne, a większe pozwalają osiągać większą prędkość. W każdym internetowym sklepie rowerowym możemy zapoznać się ze szczegółowym opisem i charakterystyką kół w poszczególnych modelach, co z pewnością ułatwi nam decyzję.

Szerokość opon

Szerokość opon zawsze dobieramy biorąc pod uwagę, po jakiej nawierzchni chcemy najczęściej jeździć. Opony z mocnym bieżnikiem są przeznaczone do jazdy w trudnym terenie. Możemy też wybrać rozwiązanie pośrednie albo typowe gładkie opony do ścigania się na szosie i do jazdy po mieście.

Osprzęt

Osprzęt w rowerze często ma wpływ na jego cenę. Dobieramy go również do stylu naszej jazdy. Przy rowerach trekkingowych warto zainwestować w dobre przerzutki i hamulce, które zagwarantują nam płynną i bezpieczna jazdę na długich trasach. Można również zastanowić się nad wyborem odpowiedniego amortyzatora czy sztywnego widelca amortyzującego wstrząsy. W internetowym sklepie rowerowym zawsze znajdziemy precyzyjne opisy i zalety konkretnych rozwiązań, które zostały zastosowane w rowerze.

Dodatkowe akcesoria

Jeżeli rower ma nam służyć do pokonywania długich odległości i jest naszym sposobem na spędzanie wakacji, to warto zainwestować również w skórzane wygodne siodełko żelowe, wodoszczelne sakwy czy zabezpieczenia antykradzieżowe. Nie zapominajmy też o błotnikach czy oświetleniu, które zapewni nam bezpieczeństwo podczas wieczornej jazdy.