Dla wyczynowców i pasjonatów

Hantle kettlebell w ykonywane są z materiału wysokiej jakości i spełnią wymagania zarówno początkujących trenujących, jak i tych, którzy mają już większe doświadczenie.

To przyrządy znane od lat, które zyskały nową atrakcyjną formę. Dostępne są w wielu kolorach, do wyboru są także dwie grubości rączki. Dzięki temu można wybrać tę, która lepiej leży nam w dłoni i gwarantuje pewny chwyt. Hantle kettlebell tylko z nazwy przypominają te tradycyjne, a ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Przede wszystkim spełniają wszystkie wymagania, by mogły być używane podczas wszelkiego rodzaju turniejów. Na co dzień przydatne będą podczas treningów w klubach fitness, zarówno podczas mniej skomplikowanych ćwiczeń, jak i podczas trudniejszych, siłowych. Z ich pomocą możemy zyskać wymarzoną sylwetkę, ale też zbudować masę mięśniową. Te nowoczesne hantle przeznaczone są do różnego rodzaju ćwiczeń, a używać ich może niemal każdy.

Doskonałe są do ćwiczeń ogólnorozwojowych, podczas których zaangażowane są wszystkie mięśnie. Trening taki jest niezwykle prosty. Polega bowiem na podnoszeniu ciężarków, a robić to należy w kilkuminutowych seriach. Innym sposobem na trening z hantlami jest tak zwany swing. W amerykańskiej wersji ciężarki podnosi się na wysokość czoła i je podrzuca i opuszcza. Wersja rosyjska polega na trzymaniu ciężarka obiema rękami i huśtaniu nim – najpierw między nogami, a następnie coraz wyżej. Można też wykonywać ćwiczenia, które polegają na podnoszeniu jedną ręką ciężarka wysoko nad głowę i trzymaniu go tam przez jakiś czas. To ćwiczenie pomoże nam wzmocnić mięśnie pleców, pośladków i ud. Najlepsze efekty przynosi regularne ćwiczenie z kettlebell. Im częściej będziemy powtarzać trening, tym lepsze będą jego efekty. Zaletą tego rodzaju fitnessu jest to, że trening z hantlami możemy przeprowadzać wszędzie, gdzie tylko zechcemy – nie musimy w tym celu chodzić do klubu. To dobre rozwiązanie dla tych, którym stale brakuje czasu lub wolą ćwiczyć samotnie niż w towarzystwie innych ludzi.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *