Dlaczego warto zwrócić uwagę na kettlebells?

Kettlebells cieszą się coraz większą popularnością. Wyróżniają się solidną konstrukcją. Pomagają budować mięśnie. Zwiększają wytrzymałość i elastyczność. Przyspieszają proces odchudzania. Ćwiczenia odważniki kettlebells świetnie wprowadzają do treningu siłowego i szybkościowego. Mogą być też elementem treningu crossfit.

Najważniejsze zalety ćwiczeń z kettlebells

Jedną z największych zalet kettlebells jest to, że angażują wszystkie partie mięśniowe. Wspaniale wzmacniają całe ciało. Bez problemu znajdziesz odpowiedni model. Różnią się wagą. Dlatego dopasuj kettlebells do aktualnej formy i doświadczenia.
Łatwo i szybko przyswoisz prawidłową techniką ćwiczeń odważniki kettlebells. Nietypowy środek ciężkości zmusza do wykonania intensywnego treningu. Angażuje mięśnie stabilizujące. Kettlebells nie obciążają nadmiernie nadgarstków i ramion. Można nimi wykonać łatwiej przysiady niż ze sztangą.
Ćwiczenia odważniki kettlebells są bezpieczne. Nie obciążają nadmiernie stawów. Taki trening składa się z okresów intensywnego skurczu i kontrolowanego rozkurczu. Jednocześnie koncentruje się na budowaniu siły i wytrzymałości. Podstawowa huśtawka Kettlebell doskonale wzmacnia ścięgno podkolanowe.
Ćwiczenia odważniki kettlebells wzmacniają mięśnie brzucha, nawet wtedy, gdy się na nich specjalnie nie koncentrujesz. Skurcz brzucha i skoordynowane oddychanie wspaniale poprawiają kondycję. Dzięki temu kettlebells cieszy się dużą popularnością zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając kettlebells?

Pierwszą rzeczą, na której musisz zwrócić uwagę, jest uchwyt. Nie może być zbyt gruby. W przeciwnym ćwiczenia odważniki kettlebells nadmiernie obciążą ręce. Jeśli nie możesz spokojnie owinąć palców dookoła uchwytu, to prawdopodobnie jest dla Ciebie za gruby. Szybko zmęczy przedramiona, a ostatnie powtórzenia mogą sprawić wiele trudności. Jest to jeden z pierwszych czynników, na które powinieneś zwrócić uwagę.
Sprawdź też szerokość uchwytu. Jeśli zamierzasz wykonywać ćwiczenia, używając dwóch rąk, wybierz kettlebell z szerszym uchwytem. Dno kettlebell powinno mieć naturalnie płaską powierzchnię.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *