Jak pozbyć się boczków?

Zmorą wielu osób są boczki. Na ich powstawanie składa się wiele czynników. Ciężko jest je zgubić w jeden konkretny sposób. Trzeba je zaatakować z różnych stron, aby uzyskać najlepsze efekty. Warto dowiedzieć się jakie są sposoby na walkę z boczkami.

Tkanka tłuszczowa w okolicach talii jest problemem nie tylko dla osób, które borykają się z nadwagą. Pojawia się również u osób szczupłych. Bardzo ciężko ją spalić. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest sport oraz zmiana nawyków żywieniowych. Boczki są efektem rozrostu komórek tłuszczowych w okolicach talii i powstają na wypadek głodu. Są więc niezbyt lubianym w dzisiejszych czasach spadkiem po naszych przodkach. Powstają przede wszystkim wskutek spożywania dużej ilości pokarmów bogatych w cukier prosty oraz tłuszcze. Jeżeli jeszcze dodatkowo unikamy aktywności fizycznej w ciągu dnia, boczki stają się nieodłącznym elementem naszego ciała.

Jeżeli zależy nam na tym, aby skutecznie pozbyć się boczków, powinniśmy działać dwutorowo. Przede wszystkim należy rozpocząć stosowanie odpowiedniej diety. Warto połączyć to z aktywnością fizyczną. Jeżeli zmienimy dietę, ale nie będziemy spalali tkanki tłuszczowej nie uda nam się osiągnąć efektów, które chcieliśmy. Nie będziemy w stanie dostrzec efektów odchudzania.

Dieta na boczki

Należy zrezygnować z pokarmów zawierających cukier, takich jak batony, dżemy, czekolady, słodzone napoje, dosładzane jogurty, miody, cukier, a także tłuszcze, zarówno utwardzone tłuszcze roślinne, jak i tłuszcze zwierzęce. Przy wyborze produktów należy kierować się indeksem glikemicznym. Dzięki temu uda się osiągnąć najlepsze efekty z możliwych.

Ćwiczenia na boczki

Warto wykonywać dużo ćwiczeń, które polegają na ćwiczeniu mięśni brzucha. Są one w takiej sytuacji bardzo pomocne. Najlepiej ćwiczyć od 4 do 6 razy w tygodniu po ok. 40-60 minut – dzięki temu zobaczymy pierwsze efekty po kilku tygodniach ćwiczeń. Oczywiście jeżeli do tej pory nasza aktywność fizyczna była niewielka, możemy zacząć od treningów kilkunastominutowych. Można będzie się wtedy drożyć w cały proces chudnięcia.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *