Ratunku – nie umiem wytrwać na diecie!

Ciągły niedoczas, nadmiar pracy i mnóstwo stresu, to gotowy przepis na problemy ze zdrowiem. To oczywiste. Jednak sami u siebie, często tego nie zauważamy. Nadwaga to pierwszy sygnał, że nie wszystko jest tak jak powinno.

Jestem za gruba

Wydaje Ci się, że masz to pod kontrolą:

  • lunch jesz regularnie (co prawda w barze i na szybko, ale jesz),
  • batonikiem ratujesz się tylko od czasu do czasu (i tylko wtedy, gdy potrzebujesz szybkiego doładowania energii),
  • w weekend odreagowujesz stresy ze znajomymi (odrobinka alkoholu w tym pomaga).

Aż pewnego dnia wyciągasz z szafy zeszłoroczne spodnie, a one za ciasne, sukienka się nie chce dopiąć, a strój kąpielowy? Szkoda gadać…

Pierwsza myśl – przechodzę na dietę. Odpalasz internet, patrzysz co tam teraz najlepiej działa i zaczynasz się odchudzać. No ale, ile można jeść same warzywa? Jak wytrwać bez pieczywa. No i te piątkowe wypady ze znajomymi… Myślisz więc, będę jeść mniej, a zdrowiej. Problem w tym, że kiedy idziesz na zakupy po pracy, w sklepie zostają już zwiędłe resztki, a wstawanie dwie godziny wcześniej, żeby przygotować zdrowy posiłek do pracy, po kilku dniach przestaje się uśmiechać.

Catering dietetyczny dla zabieganych

Jeśli ciągle coś utrudnia ci wytrwanie na diecie, spróbuj to sobie jak najbardziej ułatwić. W większości miast działają już firmy, które za ciebie pomyślą jak zbilansować menu z określoną liczbą kalorii, a co ważniejsze przygotują dla ciebie jedzenie na cały dzień i dostarczą tam, gdzie sobie zażyczysz. Taka usługa to catering dietetyczny.

Która firma cateringowa jest najlepsza?

Najprościej poszukać w internecie. Wpisz w wyszukiwarkę catering dietetyczny Poznań (albo swoje miasto) i zobacz jakie firmy się wyświetlą. Przejrzyj ich ofertę, bo w tej samej cenie, jedna proponuje na śniadanie np. pastę twarogową ze słonecznikiem, porcję świeżych warzyw i pełnoziarniste pieczywo, a od drugiej dostaniemy garść kupnych płatków i kubek jogurtu. Oczywiście nie zaszkodzi sprawdzenie profili w mediach społecznościowych.

Najlepiej jednak skorzystać z okresu próbnego i spróbować, czy ci będzie odpowiadać smak i ilość jedzenia. Jeśli tak, naprawdę warto sobie zdjąć z głowy problem zakupów i czasu na przyrządzanie różnych dań. Lepiej poświęcić go na aktywność fizyczną, wówczas efekt odchudzania będzie szybszy, a samopoczucie lepsze. Bez głodu, bez chęci na podjadanie. Trudniej będzie też o wymówkę, żeby skoczyć do bufetu po jakiegoś pączka, kiedy w torbie czeka pyszne drugie śniadanie, zapakowane w wygodne pudełko.

Catering dietetyczny to również niezastąpione wsparcie dla osób z problemami zdrowotnymi. Poważne firmy współpracują z dietetykiem, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby opracował również pełnowartościową dietę dla cukrzyka, czy osoby, która nie może jeść glutenu. Na życzenie można wybrać dietę bez mięsa albo bez nabiału.

Nie jest to może najtańsza usługa, ale jeśli przeliczy się to na wygodę i czas, który możemy zaoszczędzić, sprawa staje się grzechu warta.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *