Zasady gry w golfa

Wielu wydaje się, że golf to prosty sport, który polega przede wszystkim na wbijaniu piłeczek do kolejnych dołków. Trzeba jednak pamiętać, że jest to wymagający sport, który wymaga precyzji.

Przede wszystkim w tym sporcie obowiązuje kodeks, który należy przestrzegać. Tworzono go przez kilkaset lat istnienia tego sportu. Obowiązuje on do dziś. Można nawet powiedzieć, że golf to nie gra, ale pewna subkultura. Przepisy wymyślane przez dziesiątki lat w zaciszu klubów służą bowiem nie tylko grze, ale pozwalają także zachować wielowiekową tradycję.

Dużą uwagę golfista powinien przywiązywać do swojego stroju. Na polu golfowym wymagane są przede wszystkim długie spodnie z paskiem, koszulka z kołnierzykiem, odpowiednie buty i rękawiczka. Taki strój jednak nie obowiązuje zawsze. Jeżeli zmienia się pogoda, zmienia się również strój. Na przykład latem można ubrać krótkie spodenki czy czapkę. W niektórych klubach trzeba mieć dodatkowo krawat i marynarkę, aby móc wejść do baru. Nigdy jednak na pole golfowe nie można założyć dresów czy t-shirtu. Nawet spodnie bez paska nie są dozwolone. Jak widać strój w tym sporcie ma więc bardzo duże znaczenie. Prezencja jest tu wręcz najważniejsza.

Lista zakazów i nakazów związanych z grą w golfa jest bardzo długa. Warto się jednak z nią zapoznać, jeżeli chcemy faktycznie profesjonalnie podejść do takiej rozgrywki. Przed uderzeniem piłeczki należy się upewnić, czy nie zagrozi się innym graczom. Należy przede wszystkim stawiać na ostrożność, bo to na polu golfowym jest najważniejsza. Trzeba udzielić pierwszeństwa osobom, które według przepisów są do tego uprawnione. Istotne jest więc zapoznanie się przed rozgrywką kto takie uprawnienia posiada. Dzięki temu nie popełnimy na polu golfowym żadnej gafy. Zagubionej piłki nie wolno szukać dłużej niż 5 minut. Gdy jej nie znajdziemy, trzeba uznać, że po prostu przepadła i wziąć kolejną. Gracz musi naprawić wszelkie uszkodzenia nawierzchni po uderzeniu. Jest to bardzo istotne, aby pozostawić po sobie idealnie równy teren. Nie wolno uszkadzać dołka ani stawiać toreb na darni. Trawa na polu golfowym jest starannie przygotowywana. Nie mogą się tam pojawić żadne zakłócenia, które mogłyby powodować zły tor lotu piłki.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *