Jak poradzić sobie z zakwasami?

Mięśnie osób, które rzadko ćwiczą nie są przyzwyczajone do dużego obciążenia. Właśnie dlatego pojawiają się zakwasy, które mogą być naprawdę uciążliwe. Warto poznać kilka sposobów, jak ich uniknąć.

Obowiązkowe rozciąganie

Po każdym wysiłku fizycznym warto poświęcić kilka minut na rozciąganie. Pozwoli to na rozluźnienie wszystkich mięśni. Aby do mięśni dotarło jak najwięcej tlenu, warto przy wykonywaniu tych ćwiczeń głośno oddychać. Dzięki temu, uda się osiągnąć najlepsze efekty z możliwych. Ponadto, wpłynie to również na zwiększenie elastyczności mięśni, które nie będą się kurczyły. Wyciągnij ręce nad głowę, stań na palcach, unieś brodę i zrób głęboki wdech. Powoli opuszczaj ręce, jednocześnie wypuszczając powietrze z płuc. Ćwiczenie powtórz kilka razy.

Aspiryna dobra na zakwasy

Aspiryna jest dobra na zakwasy, ponieważ działa przeciwzapalnie. Pozwala ona uchronić się przed drobnymi urazami mięśni. Zażywając aspirynę po wysiłku fizycznym, następnego ranka obudzisz się bez zakwasów i w dobrej formie.

Kąpiel dobra na zakwasy

Aby rozluźnić spięte mięśnie warto wziąć gorącą kąpiel. Na pewno można będzie cieszyć się z efektów, jakie uda się uzyskać, ponieważ całe ciało będzie odpowiednio rozluźnione. Warto zanurzyć się w takiej gorącej wodzie aż po szyję. Warto w takiej pozycji pozostać przynajmniej przez 10 minut. Na koniec przyda się umycie ciała myjką z trawy morskiej.

Masaż ciała

Oliwa z dodatkiem kilku kropel olejków eterycznych w znakomity sposób pobudzi krążenie. Dzięki temu do mięśni będzie można dostarczyć dużą ilość składników odżywczych, co pozytywnie wpłynie na ich rozwój. Na pewno będzie to świetny sposób na regenerację, który pozwoli osiągnąć bardzo dobre rezultaty.

Nie leż, ruszaj się

Najgorszym co możemy zrobić po dużym wysiłku jest położenie się i leżenie już następnego dnia. Warto na następny dzień powtórzyć wysiłek, ale z mniejszą intensywnością. Dzięki temu przyzwyczaimy mięśnie do wysiłku. Następnym razem nie będzie się już miało problemów z zakwasami, co będzie pozytywnym zjawiskiem.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *