Jak zmotywować się do wysiłku?

Każdy marzy o smukłym i wysportowanym ciele. Nie każdy jednak ma na tyle dużo motywacji, aby rozpocząć regularne ćwiczenia. Co zrobić, aby taki efekt uzyskać?

Przede wszystkim należy znaleźć powód do ćwiczeń. Nikt nie lubi robić rzeczy, które nie mają celu. Jeżeli ustalimy cel, do którego dążymy, na pewno dużo lepiej będzie się nam go realizowało. Trzeba jednak pamiętać, aby zawsze stawiać sobie realne cele, które będziemy w stanie spełnić. Dopiero wtedy będzie to wszystko miało sens. Jeżeli ustalimy, że zrzucimy w ciągu miesiąca 10 kilogramów, oczywistym jest, że nie podołamy.

Warto zacząć od prostych ćwiczeń. Należy powoli zwiększać ich dawkę oraz intensywność. Z każdym tygodniem ustawiajmy sobie poprzeczkę coraz wyżej i sprawdzajmy wyniki. Wyniki będą bardzo dobrą motywacją. Jeżeli będziemy widzieli, że przynosi to rezultaty, na pewno chętniej będziemy znajdowali motywację do ćwiczeń.

Istotne jest także to, aby nie myśleć o ćwiczeniach jako o samym wysiłku. Warto znaleźć coś, co sprawia nam przyjemność, a jednocześnie związane jest z ruchem i aktywnością. Nie trzeba chodzić na siłownie lub basen, aby osiągnąć dobre rezultaty. Można na przykład zacząć od wyjścia z psem na spacer lub spacerowania samotnie po parku. Można także zacząć jeździć na rowerze. Dodatkowo można będzie zwiedzić okolice, w których jeszcze się nie było. Pozwoli to na poznawanie nowych miejsc, a dodatkowo dbanie o swoją kondycję. Warto także zmienić codzienne przyzwyczajenia. Zamiast windą warto pójść schodami. Do pracy zamiast samochodem można przespacerować się lub skorzystać z roweru. Nie należy ćwiczeń traktować jako obowiązek tylko element codzienności. Dzięki temu dobre nawyki wejdą nam w krew i staną się rutyną, która będzie działała pozytywnie na nasze zdrowie.

Na pewno wprowadzenie powyższych zasad i sposobu myślenia wpłynie pozytywnie na cały proces motywacji. Będzie można zacząć myśleć o wysiłku fizycznym jak o czymś przyjemnym, co przynosi wiele korzyści, a jednocześnie nie męczy nas jakoś szczególnie. Wszystko to sprawi, że sport będzie nam się kojarzył z czymś pozytywnym.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *